Обов’язковою умовою для забезпечення комфортних умов життя в будинку — це наявність гарячої, холодної, а також відведення використаної води. Професійний монтаж систем водопостачання забезпечує безперебійність водопостачання, рівномірність її розподілу, а також довговічність. При цьому клієнтові не потрібно турбуватися про те, де і яке обладнання необхідно купити, і яка комплектація краще —  ці та подібні питання вирішуються заздалегідь з досвідченим фахівцем.

Важливо провести монтажні роботи згідно будівельним нормативам і обов’язково перевірити працездатність системи до введення її в експлуатацію. Після закінчення робіт фахівці компанії “ТЕПЛОТОРІЯ” проводять опресування — перевірку системи на працездатність і наявність витоків.

Вид работОд. вим. Ціна, грн.
ПІДВЕДЕННЯ ВОДИ ДО САНТЕХПРИЛАДУшт.199
МОНТАЖ КАНАЛІЗАЦІЇшт.280
ВСТАНОВЛЕННЯ КОНСОЛІ УНІТАЗУ, БІДЕ, ДУШУшт.680
МОНТАЖ ЛІЧИЛЬНИКА ВОДИшт.399
МОНТАЖ ФІЛЬТРА ТОНКОГО ОЧИЩЕННЯшт.290
ВОДОПРОВІДНА ОБВ'ЯЗКА БОЙЛЕРАшт.1300

Хочете дізнатися, скільки буде коштувати ваш проект? Залиште заявку та отримайте детальний розрахунок!

Монтаж систем водопостачання

Особливості системи водопостачання

Водопостачання – це сукупність заходів з подачі належного об’єму води в точки її споживання. Безперебійна робота і відсутність аварійних ситуацій в системі водопостачання залежить від безлічі факторів: грамотного вибору схеми подачі води, точного виконання розрахунків, правильного підбору обладнання і професійного виконання монтажних робіт. Саме тому ми не рекомендуємо займатися створенням такої складної інженерної системи самостійно.

Фахівці нашої компанії виконають проектування і монтаж систем водопостачання під ключ в точній відповідності з вимогами клієнта. Використання сучасних технологій і професіоналізм співробітників дозволяє нам виконувати поставлені завдання на найвищому рівні і за доступними цінами.

Система водопостачання будинку може бути реалізована двома способами:

 1. Водозабір здійснюється з власного джерела (скважина, колодязь, артезіанське джерело, ємкість запасу).
 2. Вода надходить з централізованої водопровідної магістралі.

У власників міської нерухомості, як правило, проблем з водозабором немає завдяки централізованому постачанню води по магістральному трубопроводу. У приватних і заміських будинках, найчастіше, використовують автономне водопостачання з організацією системи водопідготовки.

Переваги та недоліки

Кожен варіант створення системи постачання води має свої переваги і недоліки. Від вибору способу підключення залежать особливості проведення монтажних робіт і кінцева вартість створення всієї системи. До переваг центрального водопостачання можна віднести:

 • Відсутність необхідності в установці насосної станції.
 • Водопідготовка (очищення, знезараження та ін.).
 • Низька вартість монтажних робіт.

Недоліками підключення до системи центрального водопостачання є:

 • Нестабільність тиску в системі.
 • Щомісячні витрати на оплату витраченої води.
 • Необхідність отримання дозвільних документів на підключення до магістральної труби.

Створення автономної системи водопостачання вимагає досвіду в проведенні вишукувальних робіт (вибір місця забору води) та інженерних розрахунків, вибору схеми і підбору відповідного обладнання, виконання комплексу монтажних і пусконалагоджувальних заходів.

Основні переваги автономної системи водопостачання:

 • Незалежність від зовнішніх умов.
 • Можливість створення водопроводу при неможливості підключення до магістрального трубопроводу.
 • Відсутність необхідності щомісячних комунальних платежів за водопостачання.
 • Можливість значно поліпшити якість води за допомогою установки фільтрів.

Висококваліфіковані фахівці компанії “ТЕПЛОТОРІЯ” виконають весь комплекс робіт по організації автономної системи водопостачання в приватних і заміських будинках в повній відповідності з вимогами нормативних документів, побажаннями та бюджетом клієнта.

Послідовність виконання робіт

Для забезпечення безперебійної роботи будь-якої системи водопостачання необхідно провести цілий комплекс заходів, що оцінюють: архітектурні особливості і призначення споруди, обсяг водоспоживання в кожній точці водорозбору, характер грунтів і глибину водоносного шару. Тільки після проведення всіх розрахунків інженери нашої компанії:

 • створюють проект системи водопостачання;
 • здійснюють підбір необхідного обладнання;
 • виконують монтажні роботи;
 • здійснюють пуск і перевірку працездатності системи під надлишковим тиском.

Монтаж водопостачання приватного будинку передбачає вибір джерела подачі води, насосного обладнання, схеми підключення точок холодного і гарячого водорозбору.

Водозабірний колодязь

Одним з найбільш поширених місць забору води для системи водопостачання будинку вважається колодязь, глибина якого, як правило, не перевищує 15 м. Головна перевага цієї споруди – порівняно низька вартість. Основні недоліки – низька якість води і замулювання в процесі експлуатації.

Фахівці компанії «ТЕПЛОТОРІЯ» настійно рекомендують передбачити установку фільтрів доочистки в систему водопроводу будинку при використанні колодязя в якості точки водозабору.

Водозабірна свердловина

Більш дорогим способом забору води для системи водопостачання будинку є буріння свердловин, які можуть бути двох видів:

 • Піщана, глибиною не більше 50 м. Для очищення води від твердих включень в нижній частині піщаної свердловини встановлюється фільтр. Перед бурінням необхідно правильно вибрати місце, яке буде відповідати санітарним нормам і вимогам нормативних документів.
 • Артезіанська. Глибина буріння залежить від точки залягання вапнякового шару і може становити кілька сот метрів.

Артезіанська свердловина вважається кращим рішенням для створення водопостачання будинку завдяки тривалому терміну служби (до 30 років) і високій якості води, яка, найчастіше, не потребує доочищення, і, як наслідок, додаткових вкладень на установку фільтрів.

Насосне обладнання

Для подачі води зі свердловини з систему водопостачання будинку необхідно правильно вибрати параметри обладнання. При використанні свердловини в якості точки водозабору застосовують свердловинні насоси. Добувати воду з колодязя можна за допомогою насосних станцій і занурювальних насосів.

 • Насосна станція здатна піднімати воду з глибини 8 м. В конструкцію даної установки входить гідроакумулятор і система управління роботою обладнання, що значно здешевлює монтаж водопостачання будинку.

Важливо розуміти, що в деяких випадках для коректної роботи системи обсягу штатного гідроакумулятора може бути недостатньо. Фахівці нашої компанії проведуть всі необхідні розрахунки і встановлять мембранний бак потрібного обсягу.

 

 • Головні параметри занурювального насоса – продуктивність і максимальний натиск. Застосування насосів вимагає наявності захисту від «сухого ходу» і гідроакумулятора в системі водопостачання.

Підбір здійснюють тільки після ретельного вивчення характеристик водозабірної точки, з урахуванням втрат напору (місцевих, через особливості конфігурації системи, на фільтрах і пр). Фахівці компанії «ТЕПЛОТОРІЯ» здійснять монтаж системи водопостачання будинку під ключ, забезпечивши її ефективність і тривалий термін експлуатації.

Схема підключення

Існує кілька схем водопостачання, серед яких найбільш поширеними є:

 • послідовна;
 • колекторна.

Перший варіант актуальний при невеликій кількості сантехнічних приладів, що працюють від системи центрального водопостачання. Переваги: простота монтажу і невисока витрата трубопроводу, що у підсумку значно знижує кінцеву вартість системи. Недоліки: неможливість відключення окремої ділянки, зниження тиску в точках водорозбору по мірі їх віддалення від місця врізки в трубу, що подає.

Колекторне підключення дозволяє створювати однаковий тиск у будь-якій точці водорозбору незалежно від конфігурації системи, а також дає можливість відключення ділянки водопроводу для ремонту або обслуговування. Недолік-велика витрата труб і фітингів, що дещо збільшує вартість системи водопостачання будинку.

Труби та арматура

Труби – це «кровоносні судини» будь-якої системи водопостачання. При виборі труб наші фахівці враховують масу моментів: виробник, матеріал, зовнішній діаметр, прохідний переріз, максимальний тиск, опір, коефіцієнти розширення і деформації, наявність необхідних фітингів та арматури.

Водопостачання дачного будинку

Організація системи водопостачання дачного будинку дещо відрізняється від схеми подачі води в точки водорозбору приватного будинку. Різниця – можливість консервації дачної системи водопостачання на зимовий період. Команда фахівців з компанії «ТЕПЛОТОРІЯ» виконає розрахунок і зробить монтаж труб водопостачання з оптимальним кутом нахилу, забезпечивши можливість зливу води із системи без застосування додаткового обладнання. Звернувшись до нас, ви отримаєте повний комплекс послуг по створенню систем водопостачання будь-якої складності в житлових, офісних і виробничих приміщеннях.

Замовити монтаж водопостачання

Звернувшись до нас ви на 100% можете бути впевнені в успішній реалізації проекту, чіткому і якісному виконанні поставлених завдань.