Забезпечити комфортні кліматичні умови в приміщенні дозволяє монтаж водяної теплої підлоги. Дана система дозволяє регулювати температуру в квартирі або приватному будинку за допомогою спеціальних елементів управління, які встановлюються в зручному для використання місці. Компанія Теплоторія гарантує правильну укладку теплої підлоги, що забезпечує тривалий і ефективний термін експлуатації без додаткових витрат.
Вид работ | Од. вим. | Ціна, грн. |
---|---|---|
УКЛАДАННЯ УТЕПЛЮВАЧА ДЛЯ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ | кв. м | 30 |
УКЛАДАННЯ ТРУБ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ | кв. м | 55 |
ВСТАНОВЛЕННЯ КОЛЕКТОРУ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ (ДО 5 ВИХОДІВ) | шт. | 500 |
ВСТАНОВЛЕННЯ ЗМІШУВАЛЬНОГО ВУЗЛА ДЛЯ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ | шт. | 300 |
Хочете дізнатися, скільки буде коштувати ваш проект? Залиште заявку та отримайте детальний розрахунок!
Содержание
Конструкція водяної теплої підлоги
Найчастіше підлогу з підігрівом водяну використовують в приватних будинках через відсутність обмежень на установку і зручність користування. У квартирах справа йде складніше, потрібне підключення до центрального опалення або водопровідного стояка, а на проведення подібних робіт необхідно отримати відповідний дозвіл керуючої компанії.
Основним критерієм при плануванні і подальшому монтажі виступає компетентність фахівців, які здійснюватимуть роботи. Укладання водяної теплої підлоги виробничо складний технічний процес, і краще за все його довірити грамотним професіоналам, які давно зарекомендували себе на ринку систем опалення та водопостачання. Сам пристрій водяної теплої підлоги виглядає однаково з невеликими відмінностями для будь-якого типу приміщення:
- Перший етап підготовчих робіт, коли демонтується старе підлогове покриття до основи плити;
- Наносяться гідроізоляційні матеріали на основі бітуму;
- Теплоізоляційний шар;
- Розкочування основних контурів водяної підлоги;
- Бетонна стяжка з армованою сіткою;
- Фінішне обробне покриття.
Важливим моментом, при проведенні всіх робіт, є якісне покриття кожного шару. Якщо буде допущена помилка на будь-якому етапі монтажу теплої водяної підлоги, порушиться цілісність всієї конструкції, що в процесі експлуатації призведе до додаткових ремонтних витрат.
Схеми укладання
У компанії Теплоторія виділяють першим і одним з найважливіших етапів при укладанні труб теплої підлоги – проектування майбутньої системи. Для початку, необхідно визначити за яким принципом буде вестися циркуляція води і чи буде підлога виступати основним видом обігріву приміщення або тільки допоміжним.
Після цього складається загальний план щодо розстановки меблів в кімнаті, щоб більш ефективно розподілити контури обігріву. А наступним кроком виступає визначення конкретної схеми укладання труб для теплої підлоги, які діляться на кілька видів:
- Спіральна;
- Здвоєна спіраль;
- Петлична;
- Змійка;
- Здвоєна змійка;
- Равлик або спіраль.
Найпоширенішим методом укладання труб для водяної теплої підлоги виступає змійка. Але такий спосіб не позбавлений недоліків. Теплоносій в такій схемі пересувається, поступово віддаючи тепло і охолоджуючись, що тягне до нерівномірного прогріву при великій площі приміщення. На початку кімнати труба буде значно гарячіша, ніж в кінцевій точці. Тому дана схема підійде для невеликих приміщень.
Схема равлик більш продуктивна і виконана за принципом розкладки труб уздовж стін по периметру, з поступовим зміщенням до центру. Тут утворюється умовна петля, а від центру здійснюється прокладка в зворотному напрямку паралельно з наявними контуром. Таким чином, теплоносій, що досягає центральної точки, при поверненні назад буде запозичувати частину тепла свіжого потоку, сприяючи рівномірному прогріванню.
У кімнатах, які мають складну конфігурацію, прийнято реалізовувати комбіновані варіанти укладання труб. Створити правильну спіраль вдається не скрізь, через наявність гострих кутів або скосів, що випирають, окремі ділянки заповнюються змійкою.
Установка і підключення колектора
Колектор на перший погляд являє собою звичайний шматок труби з декількома отворами. Насправді ця невигадлива конфігурація в руках професіонала перетвориться в основний елемент управління теплою водяною підлогою, що включає в себе:
- Клапан балансування;
- Запірний компонент;
- Термостат;
- Циркуляційний насос;
- Байпас;
- Електричний запобіжник.
Конфігурація може змінюватися, в залежності від індивідуальних характеристик теплої підлоги і приміщення. Незмінним елементом, який завжди присутній в колекторній групи, є запірний клапан. Він відповідає за коригування витрат води для кожного контуру теплої підлоги, при належному регулюванню можна забезпечити рівномірний обігрів всієї кімнати.
Установка колектора проводиться в окремій шафі, товщиною не менше 12 сантиметрів. Основні розміри ящика підбираються з розрахунку габаритів інших елементів колектора:
- Датчики тиску;
- Зворотні клапани;
- Регулювальні елементи.
При монтажі колектора в шафку, слід враховувати додаткове місце для вигинів підведених труб. Для правильної роботи всієї колекторної групи, необхідно реалізовувати кріплення ящика вище рівня теплої підлоги на 30-40 сантиметрів, а довжина відповідних труб має бути однакова від кожного контуру.
Не дотримання всіх наведених вище вимог може спричинити за собою не стабільну роботу всієї системи водяної теплої підлоги.
Технології монтажу водяної теплої підлоги
Після того, як виконані всі підготовчі роботи і проведений вірний розрахунок основної конструкції і спосіб укладання труб, можна приступати до самого монтажу теплої підлоги. У компанії Теплоторія строго слідують наступною схемою:
- Встановлення колектора по центру приміщення, що сприяє більш зручному розрахунку довжини кожного контуру.
- Визначається крок укладання труб з нанесенням відповідної розмітки.
- Укладання труб з подальшою фіксацією до армуючої сітки.
- Підключення труб до відповідних відводів у колекторі.
- Гідравлічні випробування на цілісність всієї конструкції.
- Стяжка і нанесення фінішного оздоблювального покриття.
Попереднє проектування і подальший процес установки вимагає висококваліфікованого персоналу, який повинен розбиратися у всіх тонкощах підготовки і монтажі підлог з підігрівом. Не дотримання загальноприйнятих вимог може призвести до додаткових витрат і серйозних аварій, що не тільки порушить роботу системи, але і затопить гарячою водою приміщення з усіма наявними меблями і технікою.
Монтаж в бетонну стяжку
Бетонна стяжка виступає не тільки несучим шаром, але і таким, що розподіляє тепло компонентами всієї конструкції. Товщина нанесення цементу розраховується виходячи з індивідуальних параметрів і максимальних планованих навантажень на підлогу. До всього цього, фахівці з Теплоторія завжди враховують побажання замовника.
Така технологія монтажу теплої підлоги найбільш поширена, завдяки ефективному коефіцієнту корисної дії, але і вона не виключає недоліки. Основним виступає ускладнення при проведенні ремонтних робіт в подальшому. Але при якісному виконанні всіх робіт з дотриманням всіх технологічних процесів, термін служби всієї конструкції перевищує сорок років.
Установка на пінополістерольних матах
Представлена схема є універсальною і може бути застосована на будь-яких підставах. Включає в себе певні компоненти:
- Гідроізоляційна плівка;
- Компенсуюча стрічка, яка приклеюється по периметру і компенсує розширення під час нагрівання води;
- На підставу укладаються мати певної ширини і довжини, які були попередньо вирахувані на етапі проектування;
- В матах є спеціальні отвори і виступи для укладання труб;
- В залежності від обраної схеми проводиться фіксація відповідними кріпильними елементами;
- Проводяться гідравлічні випробування для перевірки всієї системи.
Подібна технологія забирає набагато менше часу на монтаж, але вимагає серйозної підготовки фахівців, що займаються її установкою. Також ціна на витратні матеріали значно вище, ніж при використанні бетонної стяжки, але вона виправдана економією часу.
Ціна на монтаж водяної теплої підлоги
Твердо вирішивши обладнати приміщення системою водяного теплої підлоги, слід попередньо розрахувати вартість всіх складових компонентів. У компанії Теплоторія завжди ставляться лояльно до клієнта і намагаються підбирати ціну виходячи з фінансового стану замовника, пропонуючи більш дешеві чи дорогі варіанти, без шкоди якості та цілісності конструкції. Фінальна ціна складається із сукупності наступних показників:
- Площа кімнати, в якій планується проводити роботи;
- Крок укладання труб теплої підлоги;
- Матеріали, з яких виготовлені колектори, труби і покриття.
Слід брати до уваги, що термін служби теплої підлоги буде прямо залежати від використовуваних видаткових матеріалів. При цьому, не відміняється факт, що підлогове опалення працює в більш щадному режимі, ніж радіаторне і тиск теплоносія не піднімається вище двох атмосфер. Завдяки цим показникам, навіть найбільш бюджетні варіанти прослужать більше 20 років, при правильному монтажі і підборі всіх комплектуючих.
Переваги та недоліки водяної теплої підлоги
Всі сумніви і роздуми на тему необхідності в прокладанні опалення підлоги розсіюються, коли звертаєшся до переваг цієї системи:
- Значна економія коштів в процесі експлуатації, в порівнянні з радіаторними конструкціями;
- Проста заміна наявних опалювальних приладів, з метою використання водяних теплих підлог як основної системи опалення;
- Рівномірний прогрів всієї кімнати;
- Тривалий термін експлуатації, здатний досягати 50 років;
- Ручне регулювання температури, що дозволяє встановлювати комфортний мікроклімат в приміщенні;
- Економія простору та естетика — всі труби сховані;
- Зниження вологості, що сприяє нейтралізації вогкості і утворення грибка.
Незважаючи на явні переваги, є і свої недоліки:
- Необхідність в отриманні дозволу на установку і підключення до центральних комунікацій в багатоквартирному будинку;
- Складності монтажу, потрібна наявність спеціальних навичок і досвіду;
- Вартість окремих компонентів.
Команда фахівців в компанії Теплоторія допоможе модернізувати застарілу систему опалення за прийнятною ціною, виходячи з індивідуального матеріального становища клієнта. В Києві та Київській області фахівець по вимірах приїде для складання проекту найближчим часом після звернення і всі монтажні роботи будуть проведені в чітко встановлені терміни.
Наші роботи
Звернувшись до нас ви на 100% можете бути впевнені в успішній реалізації проекту, чіткому і якісному виконанні поставлених завдань.