Вирішити питання створення енергоефективного опалення, економічного ГВП та кондиціонування будівель і споруд будь-якого призначення допоможе професійний монтаж повітряних теплових насосів. За своєю суттю, повітряний тепловий насос – це класична спліт-система, що працює на обігрів.

Конструктивно, даний теплогенератор складається з двох модулів. Зовнішній виконує функцію випарника, що одержує теплову енергію з навколишнього повітря. Внутрішній блок – конденсатор, відповідає за передачу отриманого з повітря тепла теплоносія, що циркулює по системі опалення або для нагріву води системи ГВП будинку.

Вид работОд. вим.Ціна, грн.
МОНТАЖ ЗОВНІШНЬОГО БЛОКУ ПОВІТРЯНОГО ТЕПЛОВОГО НАСОСАшт.3100
ГІДРАВЛІЧНИЙ МОНТАЖ ВНУТРІШНЬОГО БЛОКУ ПОВІТРЯНОГО ТЕПЛОВОГО НАСОСАшт.5500
МОНТАЖ СИСТЕМИ ВІДВОДУ КОНДЕНСАТУ В РЕЖИМІ ВІДТАВАННЯшт.1200
ВСТАНОВЛЕННЯ АВТОМАТИКИ ПОВІТРЯНОГО ТЕПЛОВОГО НАСОСАкомплекс2500
НАЛАШТУВАННЯ І ЗАПУСК ГЕОТЕРМАЛЬНОГО ТЕПЛОВОГО НАСОСА СЕРВІСНИМ ІНЖЕНЕРОМшт.1800

Хочете дізнатися, скільки буде коштувати ваш проект? Залиште заявку та отримайте детальний розрахунок!

 повітряний тепловий насос

Принцип дії насосної установки

Принцип дії повітряного теплового насоса полягає в перенесенні тепла з навколишнього повітря безпосередньо до споживачів.

 • Під дією вентилятора повітря проходить через випарний теплообмінник теплового насоса, по якому циркулює холодоагент з низькою температурою кипіння.
 • Нагріваючись, фреон переходить з рідкої фази в газоподібний стан.
 • Компресор стискає газ, в результаті чого відбувається різке підвищення його температури до 55°С.
 • У такому стані холодоагент надходить в конденсаційний теплообмінник, де і відбувається процес передачі накопиченого тепла.
 • Віддавши більшу частину температури, газоподібний холодоагент проходить через розширювальний вентиль, після якого тиск падає, і фреон повертається в рідку фазу.

Якщо споруда потребує охолодження, то відбувається перемикання теплового потоку в зворотному напрямку, а надлишок тепла скидається в навколишнє повітря.

Ефективність повітряного теплового насоса

Ефективність роботи повітряного опалення будинку обумовлена тим, що на відміну від класичних котельних установок насос не виробляє, а отримує і передає тепло в систему опалення, споживаючи енергію тільки на роботу компресора і автоматики. Витрачаючи 1 кВт електрики, повітряний тепловий насос створює 2,5 – 3 кВт теплової енергії, що не суперечить законам термодинаміки.

Максимальна ефективність даного обладнання спостерігається при мінімальній різниці між джерелом енергії (навколишнім повітрям) і споживачем (рідким теплоносієм, циркулюючим в системі обігріву). Саме тому теплові насоси повітря-вода працюють в низькотемпературних системах опалення, де в якості споживачів використовуються пристрої поверхневого нагріву (тепла підлога тощо). Теплові насоси повітря-повітря найбільш ефективні в поєднанні з фанкойлами.

Різновиди кліматичної техніки

Сфера застосування повітряних насосних установок – обігрів і створення ГВП в житлових, адміністративних та виробничих приміщеннях, цілорічне підтримання температури води в басейнах. Розрізняють два типи повітряних теплових насосів:

 • Повітря-вода.
 • Повітря-повітря.

Тепловий насос повітря-вода орієнтований на передачу отриманої з навколишнього повітря енергії теплоносію системи опалення або гарячого водопостачання. Інверторний тепловий насос повітря-вода – це нове слово в організації енергоефективних систем опалення з рідким теплоносієм. Завдяки інверторному компресору забезпечується точне підтримання температури кипіння фреону нижче точки замерзання води, що повністю вирішує проблему обмерзання зовнішнього блоку установки.

Тепловий насос повітря-повітря може мати кілька конструктивних рішень. Для побутових потреб найчастіше використовуються моделі, де внутрішній блок по каналах розподіляє повітря по приміщенням. Для обігріву великих площ застосовуються повітряні теплові насоси, що працюють «в зв’язці» з фанкойлами.

Вибір схеми опалення

В Україні температура повітря в зимовий період може опускатися нижче -15°С, а влітку підніматися до +40°С. В регіонах з низькою температурою нераціонально використовувати теплові насоси повітря-повітря, як єдиний теплогенератор для опалення будинку. Саме тому спеціалісти компанії «Теплоторія» рекомендують застосовувати дане обладнання в поєднанні з додатковим джерелом теплової енергії, наприклад в парі з конденсаційною моделлю газового теплогенератора або сучасним електричним опалювальним котлом. Ефективність таких систем обігріву полягає в тому, що всі основні навантаження по опаленню і кондиціонуванню будинку будуть нести повітряні насосні установки, а пікові перекриватися газовими або електричними теплогенераторами.

Кращий варіант схеми, грамотний підбір обладнання, якісну установку теплового насоса забезпечать інженери компанії «Теплоторія», які мають багаторічний досвід у створенні економічних, надійних і енергоефективних систем опалення.

Вибір обладнання

Незважаючи на великий асортимент повітряних теплових насосів, представлених сьогодні на вітчизняному ринку кліматичної техніки, вибрати безперечного лідера серед виробників вельми непросто. Виходячи з вимог до потужності і конструктивному виконанню, режимів роботи і функціоналу, враховуючи аналіз характеристик і досвід створення енергоефективних систем опалення, наші фахівці рекомендують повітряні теплові насоси наступних брендів:

 • MITSUBISHI ELECTRIC. Обладнання серії ZUBADAN Inverter зберігає стабільну теплопродуктивність до температури навколишнього повітря -15 градусів.
 • BUDERUS. Теплові насоси даного виробника володіють одним з найвищих коефіцієнтів перетворення.
 • VIESSMANN. Обладнання цієї торгової марки відрізняється високою надійністю і ефективністю.
 • NIBE. Шведський виробник розробив понад 200 модифікацій теплових насосів, які відрізняються високою якістю і доступною ціною.

Кожне обладнання має свої особливості і вартість, що виправдовує застосування установки певного виробника в конкретних умовах.

Порядок проведення робіт

Перед проведенням монтажних робіт фахівці нашої компанії проводять ряд необхідних заходів, пов’язаних з розрахунком потужності обладнання, розробкою схеми підключення або інтегрування установки в діючу систему обігріву. Гарантією ефективної роботи повітряного теплового насоса є грамотна теплоізоляція будівлі, що знижує тепловтрати через огороджувальні будівельні конструкції.

Важливим моментом при створенні систем опалення з повітряним тепловим насосом є вибір місця установки зовнішнього випарного блоку. Головне правило – теплообмінник повинен монтуватися на відкритому вільно вентильованому просторі.

Враховуючи досить високу вартість обладнання, монтаж такого високотехнологічного обладнання необхідно довірити професіоналам з компанії «Теплоторія». Наші інженери пройшли відповідне навчання безпосередньо у виробника і мають багаторічний досвід роботи з подібною кліматичної технікою.

Важливо! Відсутність теоретичних знань, практичного досвіду, професійної підготовки в створенні енергоефективних опалювальних систем і монтажу кліматичної техніки може призвести до виходу з ладу обладнання, зниження його ефективності, збільшенню енергоспоживанню.

Скільки це коштує

Ціна повітряного теплового насоса значно нижче інших альтернативних джерел тепла, незважаючи на те, що його середньорічна ефективність (СОР) досить висока і коливається в межах 3 одиниць. Такий коефіцієнт перетворення робить обігрів будівель повітряним тепловим насосом в кілька разів ефективніше в порівнянні з класичним водяним опаленням на основі електричного або газового теплогенератора.

Ціна установки теплового насоса повітря-повітря в Києві визначається з наступних факторів:

 • Вартості кліматичного обладнання.
 • Ціни на автоматику, що визначає необхідний замовнику рівень комфорту.
 • Особливостей монтажних робіт.

При монтажі повітряного теплового насоса не вимагається погодження з газовою службою, установки димоходу і продуманої припливно-витяжної вентиляції, що дозволяє досить швидко окупити початкові капіталовкладення. Фахівці компанії “Теплоторія” виконають повний спектр робіт зі створення енергоефективної системи опалення відповідно до вимог та бюджету замовника.

Замовити монтаж повітряного теплового насоса

Звернувшись до нас ви на 100% можете бути впевнені в успішній реалізації проекту, чіткому і якісному виконанні поставлених завдань.