Геліосистеми вже давно не новинка, і повсякденно використовують для нагрівання води в будинках по всьому світу. Основна функція використання сонячного колектора полягає в тому, щоб вловлювати падаючу на нього сонячну енергію у вигляді тепла для рідини в колекторі.

Найбільш поширеною є система непрямої циркуляції. Основним і загальним компонентом сонячних колекторів є поглинач. Металева пластина з покриттям поглинає сонячне випромінювання і викликає підвищення його температури. Потім тепло передається теплоносію, який, в свою чергу, живить систему гарячої води.

Вид работОд. вим.Ціна, грн.
ПРОКЛАДАННЯ ТРУБ ГЕЛІОСИСТЕМИ НА ДАХпог./ м200
ВСТАНОВЛЕННЯ СОНЯЧНОГО КОЛЕКТОРУ НА ДАХУшт.2499
МОНТАЖ НАСОСНОГО ОБЛАДНАННЯ В КОТЕЛЬНІшт.1399
ЗАПОВНЕННЯ СИСТЕМИ РІДИНОЮшт.600
НАЛАШТУВАННЯ І ЗАПУСК СИСТЕМИ СЕРВІСНИМ ІНЖЕНЕРОМшт.900
ВСТАНОВЛЕННЯ АВТОМАТИКИ В КОТЕЛЬНІкомплекс2499

Хочете дізнатися, скільки буде коштувати ваш проект? Залиште заявку та отримайте детальний розрахунок!

Монтаж сонячних колекторів

Ефективність сонячних колекторів

Однією з умов забезпечення житла необхідним рівнем комфорту є автономність, яка може бути досягнута установкою індивідуальних систем опалення та гарячого водопостачання. Монтаж сонячних колекторів – це найбільш простий і ефективний спосіб досягнення автономності, повністю замінює традиційні системи опалення та ГВП. Енергія сонця велика і безкоштовна, а значить, її можна використовувати з користю!

Сонячний колектор – це сучасний теплогенератор, що використовує для отримання тепла виключно сонячну енергію. Важливо відзначити, що дана установка не виробляє електрику: для цього необхідно замовити монтаж сонячних батарей. Сонячний колектор нагріває теплоносій, який може бути використаний для:

 • систем опалення та гарячого водопостачання приватного будинку;
 • нагріву води в басейні;
 • для ГВП та опалення виробничих площ, дитячих установ, підприємств громадського харчування та ін.

Сонячні колектори ефективні незалежно від пори року. Влітку сонячний колектор використовується для нагріву води. У зимовий період можна легко підключити сонячний колектор для опалення житла. Єдине, що впливає на ефективність роботи геліосистеми – рівень фахівців, задіяних в підборі обладнання та монтажних роботах.

Компанія “Теплоторія” здійснює професійний монтаж сонячних колекторів. Замовивши у нас цю послугу, ви отримаєте ефективну систему опалення і гарячого водопостачання з мінімальним бюджетом на установку, а також технічну підтримку, яка розповсюджується для всіх наших клієнтів незалежно від дати підписання договору.

Різновиди і принцип дії сонячних колекторів

Існує кілька конструктивних рішень сучасних геліосистем. Умовно їх можна розділити на дві великі групи:

 • Плоскі сонячні колектори. В якості пристрою для збору і акумулювання тепла використовується пофарбована спеціальною речовиною металева панель, під якою розташований змійовик з циркулюючим теплоносієм. В результаті отримуємо гарячу воду від сонця, яка готова до подальшого використання в системах опалення або ГВП.
 • Трубчасті вакуумні сонячні колектори. В якості акумуляторів тепла виступають вакуумні колби, усередині яких розташовані теплові трубки меншого діаметру, заповнені робочою рідиною з низькою температурою кипіння. Нагріваючись на сонці, робоча рідина закипає і віддає тепло циркулюючому теплоносію. Далі, все, як і в панельної конструкції: отримуємо гарячу воду, яка може бути використана в системах обігріву або ГВП.

Монтаж плоских колекторів займає значно менше часу, так як теплоакумулююча панель поставляється в зборі і готова до встановлення.  Недоліком даної конструкції є значні масогабаритні показники і складність в ремонті. При поломці панель підлягає повній заміні.

Монтаж вакуумних колекторів більш трудомісткий, так як кожна трубка, по суті, є автономним теплообмінником, який встановлюється в колектор безпосередньо на місці. Основні переваги трубчастих конструкцій – висока ефективність і ремонтопридатність. У разі виходу з ладу трубку можна легко замінити.

Алгоритм дій

Після прийняття рішення про встановлення сонячного колектора потрібно звернутися в компанію «Теплоторія», де професіонали підберуть необхідну геліосистему з урахуванням наступних даних:

 • Добове споживання гарячої води і теплової енергії.
 • Місце розташування об’єкта
 • Визначення площі колекторів для отримання необхідної кількості теплової енергії.

Для отримання вірних даних кожен параметр вимагає проведення серйозних розрахунків, що враховують кількість мешканців, тепловтрати будівлі, граничні температурні коливання, місцезнаходження об’єкта відносно сторін світу та ін. Лише після цього робиться висновок про доцільність встановлення сонячних колекторів в конкретному випадку.

Підбір обладнання

Геліосистема може працювати на підігрів води або на опалення. Від призначення колектора буде залежати схема монтажу і обсяг необхідного обладнання. Наприклад, для створення ГВП будинку крім колектора необхідно буде виконати монтаж циркуляційного насоса і бойлера непрямого нагріву, що несе за собою необхідність грамотного підбору запірно-регулюючої арматури.

Монтажні роботи

Монтаж сонячних колекторів включає в себе виконання наступних робіт:

 • Підготовка площадки для монтажу геліосистеми з максимальним наближенням до споживачів.
 • Вибір типу колектора.
 • Визначення місця розміщення і оптимального кута нахилу установки.
 • Монтаж і теплоізоляція контуру.
 • Підключення до системи опалення або гарячого водопостачання.
 • Пуско-налагоджувальні роботи
 • Перевірка працездатності та ефективності системи.

Професійний монтаж сонячних колекторів – це дуже складний, трудомісткий і відповідальний процес, що вимагає солідного багажу знань, досвіду, наявності спеціалізованого інструменту. Саме тому фахівці нашої компанії наполегливо рекомендують звертатися тільки до професіоналів, які забезпечать грамотний підбір обладнання, якісний монтаж, гарантуючий експлуатаційну надійність системи.

kolector

Чому слід звернутися в компанію “Теплоторія”

Сонячні колектори є досить дорогим обладнанням. Будь-яка необережність при проведенні монтажних робіт може привести до зниження ефективності або повного виходу з ладу геліосистеми. Саме тому до установки сонячних колекторів можуть допускатися тільки кваліфіковані фахівці.

Персонал компанії “Теплоторія” має великий практичний досвід у проведенні монтажних робіт, а всі етапи по установці геліосистем курують висококваліфіковані інженери. Фахівці нашої компанії використовують тільки перевірені колектори, професійне обладнання, надійні комплектуючі. Звернувшись до нас, ви отримаєте оптимальне інженерне рішення і грамотну його реалізацію з урахуванням поставлених завдань та бюджету клієнта.

Монтаж системи сонячних колекторів

Звернувшись до нас ви на 100% можете бути впевнені в успішній реалізації проекту, чіткому і якісному виконанні поставлених завдань.