Інженерно-технічний комплекс допомагає автоматизувати систему поливу необхідної земельної ділянки без трудовитрат. Такі системи використовують як для ландшафтного поливу, так і для сільськогосподарських робіт. При використанні даних систем є можливість подачі води або добривного розчину безпосередньо до коренів рослин, що дозволяє значно економити воду і добрива.

Зрошувальне обладнання в обов’язковому порядку включає в себе: електромагнітні гідравлічні клапани, фільтри, програматори, крапельне зрошення, форсунки, датчики, регулятори, автоматичне насосне обладнання, труби, затискні фітинги та ін.

Вид работОд. вим.Ціна, грн.
ЕКОНОМ: КОМПЛЕКСНИЙ ПРОЄКТ І МОНТАЖ АВТОПОЛИВУкв. м150
СТАНДАРТНИЙ: КОМПЛЕКСНИЙ ПРОЄКТ І МОНТАЖ АВТОПОЛИВУкв. м250
ПРЕМІУМ: КОМПЛЕКСНИЙ ПРОЄКТ І МОНТАЖ АВТОПОЛИВУкв. м350
КОНСЕРВАЦІЯ СИСТЕМИ АВТОПОЛИВУ НА ЗИМУкомплекс1500
ВИЇЗД МАЙСТРА ДЛЯ РЕМОНТУкомплекс600

Хочете дізнатися, скільки буде коштувати ваш проект? Залиште заявку та отримайте детальний розрахунок!

Системи поливу

Що таке автополив

Система автополиву являє собою повністю автоматизований технічний комплекс, що забезпечує рівномірний і регулярний полив певної території. Основним компонентом даного комплексу є підземна система трубопроводів. Схема укладання і протяжність залежать безпосередньо від геометрії ділянки. За допомогою насоса вода потрапляє в систему, подається до місця призначення і розпорошується через поливальні головки. Обсяг води для поливу регулюється спеціальними клапанами. Режим іригації та регулювання норм витрат води здійснюється мікроконтролером, який отримує дані від датчиків температури і вологості повітря, напрямку і швидкості вітру, кількості опадів.

Серед численних переваг системи автополиву можна виділити:

 • економія часу та відсутність трудовитрат на полив рослин;
 • самостійне створення певного графіка і норм автополиву на кожній зрошувальній дільниці;
 • можливість відбору води з системи через вбудовані водяні гідранти;
 • економія води за рахунок аналізу вологості грунту і повітря;
 • можливість використання резервних ємностей для забору води та внесення рідких форм добрив;
 • зручність при експлуатації системи.

Фахівці компанії “Теплоторія” гарантують, що система автоматичного поливу зовсім не зіпсує дизайн вашої ділянки і не завадить догляду за газоном. Трубопровід укладається безпосередньо в землю на глибину від 300 до 400 мм. У відключеному стані розпилювальні головки знаходяться в землі і піднімаються над її поверхнею тільки на період поливу.

Облаштування і схема роботи системи

Будь-яка система зрошення починається з джерела водопостачання, яким може бути: водопровід, резервна ємність, водойма, свердловина. Для забезпечення якісної та довговічної роботи система автополиву комплектуються фільтром, який очищає воду від механічних включень. Вибір цього елемента залежить від конструкції системи і від того, звідки буде йти забір води. При організації автоматичного поливу з резервної ємності, свердловини або водоймища передбачається установка насоса, який забезпечить необхідний тиск для ефективної роботи розпилювальних головок. При виборі насосного обладнання необхідно враховувати наступні параметри:

 • продуктивність;
 • потужність установки;
 • стійкість до агресивних і механічних впливів;
 • можливість автоматичного управління;
 • спосіб монтажу;
 • рівень шуму і вібрації.

Фахівці компанії “Теплоторія” підберуть обладнання, виходячи з конфігурації т типу системи іригації, площі зрошування, індивідуальних вимог і бюджету замовника.

Поливні комплекси бувають двох типів: напівавтоматичні і автоматичні. В більш простих системах в якості керуючого пристрою використовуються електромеханічні таймери, функціонал яких досить обмежений: користувач може задати тривалість і частоту поливу ділянки. В автоматичних системах використовується електронні контролери, які керують частотою і часом зрошення, тиском в мережі і температурою води.

Для максимального контролю за роботою комплексу використовується автоматика, що дозволяє через смартфон проводити моніторинг і коригувати роботу системи, отримувати дані про час зрошення кожної зони, витрати води та ін. Компанія “Теплоторія” пропонує послуги з модернізації систем автополиву шляхом заміни застарілих електромеханічних таймерів на контролери, оснащені WI-FI і GSM модулями.

Принцип дії системи полягає в наступному: запрограмований користувачем контролер дає команду на відкриття клапана, що відповідає за полив певної ділянки. Насос по системі трубопроводу подає воду з джерела (водопровід, свердловина, водойма, резервна ємність) в поливальні головки, рівномірно розташовані по ділянці. По закінченні часу, відведеного на зрошення, контролер системи перекриває клапан, відкриваючи наступну зону. Таким чином відбувається рівномірний і ефективний полив всієї ділянки без участі людини. Автоматичні системи поливу працюють за чітко визначеним графіком, який вноситься користувачем в керуючу програму.

Як відбувається організація системи автополиву

Всі роботи по створенню комплексу можна розділити на три етапи: проектування, монтаж, пуск і налагодження системи.

На етапі проектування проводиться ретельне вивчення ділянки. Після отримання даних про планування, дренажних можливостях грунту складається проект, який включає в себе:

 • Схему системи автополиву з розміщенням всіх елементів, зазначивши радіусів іригації, розведенням трубопроводу по зонах, трасуванням керуючого кабелю, розташуванням точки водозабору.
 • Специфікацію обладнання з повним техніко-економічним обґрунтуванням.
 • Кошторис на матеріали та будівельно-монтажні роботи.

До проекту, фахівці компанії “Теплоторія” додають пояснювальну записку з описом обладнання, правилами його експлуатації, рекомендаціями про ефективне використання системи.

Етап другий – монтаж системи автополиву фахівцями компанії “Теплоторія”. Створення траншей може проходити як на вільних ділянках, так і на діючих газонах з пошаровою виїмкою і укладанням грунту після монтажу трубопроводу. Монтаж обладнання, прокладання та підключення електричних кабелів проводиться в суворій відповідності з затвердженою замовником схемою, правилами установки обладнання, рекомендованими виробником.

Пусконалагоджувальні роботи включають в себе:

 • Пробний пуск системи, необхідність якого обумовлена перевіркою працездатності системи, виявленням можливих дефектів обладнання.
 • Налаштування та програмування контролера.
 • Коригування радіусів дії спринклерів та ін.

Останній етап у створенні комплексу фахівцями компанії ” Теплоторія – демонстрація замовнику системи автоматичного поливу в дії.

Фактори, від яких залежить вартість комплексу автополиву:

 • Ціна обладнання та комплектуючих.
 • Різновид і конфігурація системи.
 • Вибір точки водозабору.
 • Складність виконання монтажних робіт.

Фахівці компанія “Теплоторія” займаються створенням систем автоматичного поливу під ключ. Працюючи з нами, ви гарантовано отримуєте за мінімальною ціною ефективну систему автоматичного поливу, що враховує особливості вашої ділянки і норми подачі води для конкретних рослин, сервісне обслуговування системи, як на постійній, так і на разовій основі. Замовлення системи автополиву в компанії “Теплоторія” – це гарна ділянка, економне використання ресурсів, невеликі інвестиції у вашу впевненість і спокій!

Замовити монтаж системи автополиву

Звернувшись до нас ви на 100% можете бути впевнені в успішній реалізації проекту, чіткому і якісному виконанні поставлених завдань.