Установка сучасної системи опалення допоможе забезпечити максимально ефективні умови опалення для вашого будинку чи бізнесу. Експерти з компанії “ТЕПЛОТОРІЯ” допоможуть вам підібрати саме енергоефективне і надійне рішення для опалення.

Наша монтажна команда вміє працювати з різними системами опалення: газові та твердопаливні котли, теплові насоси, сонячні колектори. Якщо вам потрібна надійна система опалення, сертифіковані фахівці допоможуть вам вибрати правильну систему і забезпечити її швидку, ретельну установку, що забезпечить готовність до роботи зараз і в майбутньому.

Вид работОд. вим.Ціна, грн.
ВСТАНОВЛЕННЯ РАДІАТОРА ОПАЛЕННЯшт.550
ВСТАНОВЛЕННЯ ДИЗАЙНЕРСЬКОГО РАДІАТОРА ОПАЛЕННЯшт.960
ВСТАНОВЛЕННЯ ВНУТРІШНЬОПІДЛОГОВОГО КОНВЕКТОРАшт.720
ВСТАНОВЛЕННЯ АВТОМАТИКИ ВЕНТИЛЯТОРА ВНУТРІШНЬОПІДЛОГОВОГО КОНВЕКТОРАшт.700
МОНТАЖ ГАЗОВОГО КОТЛАшт.1800
МОНТАЖ ЕЛЕКТРОКОТЛАшт.1500
МОНТАЖ ТВЕРДОПАЛИВНОГО КОТЛАшт.2800

Хочете дізнатися, скільки буде коштувати ваш проект? Залиште заявку та отримайте детальний розрахунок!

otoplenie

Коли починати створення опалювальної системи?

Монтаж систем опалення – це складний і дуже відповідальний процес, який при дотриманні всіх норм і вимог дозволяє створювати максимально ефективні рішення, що відповідають архітектурним особливостям будівлі і бюджету замовника. Створення опалювальної системи будівлі слід починати ще на етапі його проектування. Такий підхід дозволяє:

 • вибрати правильне розташування і габарити котельного приміщення, виходячи з розмірів, різновидів, потужності котельні установки і допоміжного обладнання;
 • правильно підібрати тип і конструктивне рішення опалювальної системи, враховуючи особливості та параметри споруди;
 • грамотно спроектувати системи димовидалення, вентиляції, водопостачання будинку;
 • визначити найбільш ефективні заходи і матеріали для усунення тепловтрат будівлі;
 • правильно розрахувати архітектуру і кут нахилу скатів даху, що особливо важливо при використанні сонячних колекторів.

Проектування та монтаж систем опалення вимагає великого досвіду, знань, високого професіоналізму і відповідальності, що у підсумку дозволить створювати максимально ефективні рішення по обігріву приміщень будь-якого призначення. Фахівці компанії «ТЕПЛОТОРІЯ» тривалий час займаються проектуванням і установкою енергоефективних систем опалення, вартість яких повністю відповідає вимогам і бюджету замовника.

Елементи опалювальної системи

Ефективний обігрів будь-якої споруди забезпечується правильним підбором і грамотною установкою цілого ряду спеціалізованого обладнання.

 • Генератор теплової енергії. В залежності від обраного типу опалювальної системи (однотрубна, двотрубна, колекторна), даний прилад може являти собою класичний котлоагрегат, калорифер, альтернативне джерело обігріву, комбінацію з декількох теплогенераторів.
 • Прилади для передачі теплової енергії в приміщення, що обігріваються: радіатори, конвектори, теплообмінники, системи «Тепла підлога» та ін.

Експерти компанії “ТЕПЛОТОРІЯ” підберуть, встановлять і об’єднають всі елементи в функціональну і ефективну систему опалення, кінцева ціна якої формується на основі кошторисної вартості обладнання і всіх виконаних робіт.

системи опалення

Генератор теплової енергії

Центральним елементом будь-якої опалювальної системи є теплогенератор, який через теплоносій передає теплову енергію на споживачі. Особливість установки джерела енергії залежить від його типу.

Опалювальний котел

Це обладнання класифікують за цілою низкою ознак.

 • типу використовуваного палива (газ, електрика, тверде паливо);
 • способу установки (настінний, підлоговий);
 • ефективності теплообміну (класичні, конденсаційні);
 • цільовим призначенням (одно – або двоконтурні);
 • принципу димовидалення (природне, примусове).

Сьогодні до більшості населених пунктів підведена газова магістраль, що дозволяє створювати ефективні системи опалення з газовим котлом.

 • Газові опалювальні установки економічні і прості в експлуатації. Недоліками такого обладнання вважаються: можливість монтажу тільки при наявності дозволу постачальника послуг і необхідність в регулярному обслуговуванні.
 • Твердопаливні моделі відрізняються простотою конструкцією і можливістю використання різних видів твердого палива. Однак такий теплогенератор може бути встановлений тільки в приватному будинку і в спеціально відведеному котельному приміщенні.
 • Опалювальні електричні котли компактні, практично безшумні, вимагають мінімального обслуговування. Вибираючи в якості джерела тепла електричну модель котла, слід враховувати солідні експлуатаційні витрати і суворе дотримання вимог електробезпеки.

Калорифер, конвектор, теплові завіси

Калорифери являють собою обігрівачі, які можуть бути елементами вентиляційної і (або) опалювальної системи. Нерідко використовуються в системах кондиціонування приміщень. Прилади можуть бути електричним, паровим, масляним, водяним. Для правильної і безпечної роботи моделям, що експлуатуються в системах водяного опалення, необхідно додаткове обладнання. У більшості схем опалення передбачається наявність змішувального вузла, датчиків тиску і температури, запірно-регулюючої арматури.

Електричний конвекторний обігрівач являє собою самостійне джерело теплової енергії, яке складається із закритого нагрівального елемента, встановленого в корпус-теплообмінник. Холодне повітря надходить в нижню частину приладу, нагрівається ТЕН-ом і виходить через решітки, розташовані у верхній частині корпусу. Конструктивні особливості і невелика вага конвекторів дозволяють застосовувати два варіанти монтажу: підлоговий і настінний.

Теплові завіси призначені для створення повітряного бар’єру між вулицею і приміщенням. Розрізняють горизонтальні і вертикальні моделі. За типом використовуваної енергії вони можуть бути електричними або водяними. Особливість монтажу цього обладнання полягає в правильному розрахунку потужності повітряного потоку, підборі типу обладнання з урахуванням призначення та архітектурних особливостей приміщення, перетину кабелю, наявності підведення системи опалення або гарячого водопостачання.

Альтернативні джерела тепла

Сьогодні, серед наших співвітчизників завойовують популярність альтернативні джерела енергії. Принцип їх роботи полягає в перетворенні енергії, отриманої з навколишнього повітря, сонця, землі або води в тепло, яке витрачається на обігрів приміщень. Таке обладнання може використовуватися в якості самостійних джерел теплової енергії або в складі комбінованих систем опалення.

 • Сонячні колектори – це установки, що перетворюють енергію сонця в тепло. Конструктивно розрізняються на вакуумні і трубчасті моделі. В якості теплоносія дані пристрої можуть використовувати воду, різні антифризи, пропілен– або етиленгліколь.
 • Тепловий насос. Розрізняють геотермальні і повітряні моделі. Класифікують дані установки за джерелом енергії (повітря, грунт, вода) і типу теплоносія (повітря, вода). Геотермальний тепловий насос може мати два технічних рішення: вода-вода; грунт-вода. Повітряний тепловий насос використовується в системі водяного (повітря-вода) або повітряного (повітря-повітря) обігріву будівель.

Переваги альтернативних джерел теплової енергії: екологічність, безпека, економічність в експлуатації, простота в обслуговуванні. Основним недоліком такого обладнання є висока початкова вартість системи.

системи опалення

Тепловіддаючі прилади водяної системи опалення

Радіатори і регістри передають тепло від системи обігріву в опалювальне приміщення. Ефективність даних приладів залежить від конструкції (панельні, трубчасті, секційні, конвекторного типу), площі поверхні та матеріалу, з якого вони виготовлені. Розрізняють радіатори:

 • чавунні, мають хорошу теплоємність, тривалий період нагріву і великий термін служби;
 • алюмінієві – легкі і надійні опалювальні прилади, що вимагають застосування якісного теплоносія;
 • сталеві, особливостями яких є висока теплоємність, порівняно низька вартість, низька стійкість до перепадів тиску;
 • біметалічні, відрізняються міцністю, високою надійністю і вартістю.

Останнім часом для обігріву приміщень активно застосовуються системи «тепла підлога». Ефективність даної технології обумовлена великою площею теплообмінника (змійовика). Системи водяної «теплої підлоги» можуть бути використані в якості єдиного джерела тепла в приміщенні, або працювати у зв’язці з радіаторним опалювальним контуром. Недоліком такого технічного рішення є необхідність у створенні примусового руху теплоносія за допомогою установки циркуляційного насоса.

Фахівці компанії “ТЕПЛОТОРІЯ” нададуть допомогу в грамотному підборі обладнання для ефективного теплопостачання вашого будинку.

Додаткові елементи опалювальної системи

Жодна опалювальна водяна система не може функціонувати без додаткового обладнання, до складу якого входять: циркуляційний насос, арматура, колектор, розширювальний бак, трубопровід, тощо.

До складу запірно-регулюючої арматури можуть входити:

 • Групи безпеки теплогенератора.
 • Насосна група.
 • Арматура.
 • Реґулятор тиску.
 • Клапани та кульові крани.

Особливість монтажу трубопроводу системи опалення залежить від використовуваного матеріалу. На сьогоднішній день використовуються труби з:

 • “чорної” і нержавіючої сталі;
 • полімерних матеріалів (поліпропілен, зшитий поліетилен);
 • металопластика;
 • мідь.

Кожен з матеріалів має свої характеристики, переваги і недоліки, що визначають можливість використання та правила монтажу в конкретній схемі опалювальної системи.

системи опалення

Монтаж опалювальної системи

Перед створенням системи обігріву слід вирішити ряд вельми складних питань:

 • Вибір оптимальної схеми.
 • Проведення розрахунків.
 • Підбір обладнання і всіх елементів системи.

Тільки після проведення даних заходів можна приступати до монтажних і пусконалагоджувальних робіт. Вартість монтажу опалення в приватному будинку залежить від складності реалізації проекту, цін на обладнання та елементи опалювальної системи.

Процес створення енергоефективної системи опалення потребує серйозних знань в області теплотехніки, глибокого розуміння фізичних процесів, характеристик обладнання і матеріалів, умінь кваліфіковано виконувати всі види робіт, передбачених проектом. Компанія «ТЕПЛОТОРІЯ» пропонує повний спектр послуг з проектування та монтажу систем опалення «під ключ» будь-якої складності. Великий досвід, робота з виробниками теплотехнічного обладнання та позитивні відгуки клієнтів доводять високу кваліфікацію всього персоналу компанії.

Замовити монтаж опалення

Звернувшись до нас ви на 100% можете бути впевнені в успішній реалізації проекту, чіткому і якісному виконанні поставлених завдань.