Найраща альтернатива газовому і електричному котла – тепловий насос. Енергоефективний і надійний, він успішно застосовується у всіх сегментах опалювальних систем. Козирем є те, що тепловий насос здатний скоротити витрати на опалення до 75%.

Він екологічно чистий, адже працює без спалювання палива і не виробляє шкідливих викидів в атмосферу. Функціонує не тільки в режимі опалення, але і в режимі охолодження, а також забезпечує безперебійну подачу гарячої води.

У зв’язку з цим той факт, що монтаж теплових насосів набирає все більшої популярності в Україні, не викликає подиву.

Хочете дізнатися, скільки буде коштувати ваш проект? Залиште заявку та отримайте детальний розрахунок!

теплонасос

Переваги теплового насоса

Сьогодні  установка теплового насоса замість класичного опалювального обладнання набирає все більшої популярності. Основна причина – висока вартість енергоносіїв, яка день у день тільки збільшується. Поступова відмова населення від газових котлів обумовлена цілою низкою причин:

 • Зниженням теплової потужності через падіння тиску в газовій магістралі в холодну пору року.
 • Зменшенням ресурсу обладнання. Причина даного явища-низька якість газу.
 • Високою вартістю підключення до газової труби.
 • Серйозним вимогам до облаштування котельного приміщення.
 • Необхідністю створення системи димовідведення і проведення регулярних сервісних обслуговувань.
 • Вибухонебезпечністю «блакитного палива».

При виборі електричних систем опалення наш співвітчизник стикається з проблемою високих експлуатаційних витрат на опалення (в 5 разів вище, ніж при обігріві тепловим насосом).

На відміну від всіх типів котельного обладнання, що використовують паливо для виробництва енергії, тепловий насос не виробляє тепло, а тільки передає його в опалювальну систему, витрачаючи енергоресурси виключно на роботу компресора. У підсумку, такий пристрій завжди більше віддає тепла, ніж витрачає електроенергії, на що вказує коефіцієнт перетворення енергії (КПЕ).

 • Для водяних теплових насосів даний показник дорівнює 3-5 (витрачаючи 1 кВт енергії, прилад виробляє від 3 до 5 кВт тепла).
 • КПЕ грунтових моделей дорівнює 4.
 • У повітряних теплових насосів коефіцієнт ефективності варіюється в залежності від температури навколишнього повітря: від 3,5 до 1,5.

Встановлення теплового насоса під ключ фахівцями нашої компанії дозволить значно знизити витрати на опалення, забезпечить комфортний мікроклімат в приміщеннях будь-якого призначення.

Принцип дії і конструктивні особливості теплових насосів

Перед тим, як замовити монтаж теплового насоса в нашій компанії, необхідно чітко уявляти, що це за обладнання, ознайомитися з особливостями, перевагами і недоліками кожної моделі.

Тепловий насос – це опалювальний пристрій, який отримує теплову енергію з джерела низькотемпературного тепла і переносить його в систему опалення будинку. За своєю суттю і принципом дії, даний прилад найбільше нагадує спліт-систему, що працює в режимі обігріву. Щоб зрозуміти, як діє тепловий насос, розглянемо весь процес на прикладі кондиціонера, в якому умовно поміняли місцями випарний та конденсаційний блоки.

 • Випарник відбирає теплову енергію з навколишнього середовища.
 • Конденсатор віддає отримане тепло.

Робить це він двома способами:

 1. через повітровід безпосередньо в опалювальні приміщення;
 2. теплообміннику, по якому циркулює теплоносій системи опалення.

Монтаж теплових насосів для опалення передбачає установку зовнішнього випарного контуру, конструкція якого залежить від методу забору тепла. Розрізняють два основних способи отримання теплової енергії:

 • Геотермальний тепловий насос забирає тепло з землі або води. Ефективність такого методу обумовлена тим, що на глибині 7-10 метрів температура завжди має плюсове значення і не змінюється протягом року.
 • Повітряний тепловий насос витягує енергію з навколишнього повітря. Особливість даного способу полягає в більш простих монтажних роботах. Це дозволяє зробити максимально доступною вартість установки теплового насоса для приватних осіб і організацій.

Існує і третій метод – використання утилізованого тепла для отримання дешевої теплової енергії. Для цього випарний теплообмінник встановлюється у вентиляційну шахту, де в процесі експлуатації приміщень неминуче утворюється надлишок тепла.

Враховуючи інтереси клієнта, наша компанія здійснює проектування, підбір обладнання, монтаж теплових насосів під ключ з подальшим сервісним обслуговуванням системи протягом усього часу його експлуатації.

теплонасос

Скільки коштує монтаж теплового насоса?

Ціна установки теплового насоса під ключ залежить від вибору способу відбору теплової енергії, особливостей будови, вимог клієнта, комплексу послуг та ін. Перше, що необхідно зробити – виконати розрахунок потужності обладнання, який проводиться на основі глибокого вивчення цілого ряду показників:

 • Архітектурних особливостей споруди.
 • Характеристик теплопровідності будівельних конструкцій.
 • Площі скління і кількості дверних пройомів.
 • Характеристик діючих систем опалення та вентиляції.
 • Складу грунту, глибини його промерзання і залягання грунтових вод.

Тільки після ретельного аналізу отриманих даних фахівці нашої компанії визначать вартість монтажу теплового насоса.

Правила вибору обладнання

Вибір теплового насоса – це дуже складний процес, що вимагає солідного досвіду і маси спеціалізованих знань. Для створення енергоефективної системи опалення приватного будинку використовують три типи теплових насосів:

 • грунт-вода;
 • вода-вода;
 • повітря-повітря.

Вибравши геотермічний тепловий насос грунт-вода, потрібно бути готовим до проведення серйозних і досить дорогих монтажних робіт по створенню вертикального або горизонтального теплообмінника. Вертикальний спосіб установки передбачає:

 • Буріння свердловин глибиною від 50 до 200 м. Глибина закладення і кількість зондів залежить від розрахункової потужності теплового насоса.
 • Монтаж геотермічного зонда і створення комутаційного колодязя.
 • Установка допоміжного обладнання.
 • Введення системи в експлуатацію.

При горизонтальному способі теплообмінник укладається під верхні шари грунту, що дещо знижує ціну монтажу теплового насоса.

Подібну конструкцію первинного теплообмінника має і водяний тепловий насос, який «черпає» теплову енергію безпосередньо з грунтових вод. Єдине обмеження – глибина розташування водоносного шару не повинна перевищувати 40 м. Таке рішення відрізняється високою ефективністю і стабільністю роботи.

У регіонах з теплими зимами раціонально встановлювати повітряний тепловий насос. Основна перевага даної конструкції-відсутність необхідності в проведенні великомасштабних земляних робіт, що вельми позитивно відбивається на вартості системи.

Слід розуміти, що тепловий насос – це складне обладнання, що вимагає досить специфічних знань і жорсткого дотримання всіх норм. Найменше порушення при виконанні монтажних робіт може привести до зниження ефективності і виходу з ладу всієї системи. Тільки професійний монтаж обладнання забезпечить істотне зниження експлуатаційних витрат на опалення. Саме тому вибір теплового насоса краще довірити сертифікованим фахівцям нашої компанії.

Замовити монтаж теплового насоса

Звернувшись до нас ви на 100% можете бути впевнені в успішній реалізації проекту, чіткому і якісному виконанні поставлених завдань.