На тлі зростання вартості тарифів на опалення і ГВП, кияни все частіше замислюються про облаштування автономного теплопостачання, як в приватних, так і в багатоквартирних будинках. Цим вони планують не тільки реально заощадити власні кошти, а й отримати можливість самостійно визначати температурний режим в будинку.

З огляду на стійку тенденцію зростання цін на газ для населення і вимога уряду перекласти 100% вартість тарифів на плечі споживачів послуг ЖКГ – перехід на автономне теплопостачання єдине правильне рішення.

Тому багато жителів столиці задаються питанням, як виконати монтаж газового котла в Києві і чи можливо його встановити в багатоквартирних будинках. Законодавство не суперечить такій ініціативі громадян, але жорстко регламентує порядок установки. Нові норми ДБН допускають установку газового котла в квартирі потужністю до 30 кВт в багатоквартирних житлових будинках, не вище 3 поверхів.

Хочете дізнатися, скільки буде коштувати ваш проект? Залиште заявку та отримайте детальний розрахунок!

Класифікація газових котлів

Газовий котел є одним з найбільш оптимальних рішень для економного опалення житлових будинків, що не мають доступу до централізованого опалення. У торговельній мережі представлений великий вибір газових опалювальних котлів як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва, що дозволяє зробити покупцеві гідний вибір. Всі газові котли класифікуються за основними критеріями, щоб при покупці можна було вибирати обладнання з необхідної групи, враховуючи розрахункове теплове навантаження і конструкційні особливості приміщення для установки.

Тип розміщення

Газові котли розрізняються по типу розміщення: настінні і підлогові. Залежно від поставленого завдання може бути використаний один з варіантів котла. Для опалення невеликих квартир цілком підійдуть настінні моделі, а для великого котеджу – підлогові.

Настінні котли дуже компактні. Габарити їх в середньому складають 850х500х400 мм, а вага до 50 кг. Ці конструктивні переваги дозволяють монтувати їх прямо на стіну. Найбільш популярними моделями є двоконтурні котли, здатні працювати, як для нагріву теплоносія опалення, так і підігріву гарячої води.

Цей тип, незважаючи на свою компактну конструкцію, має велику функціональність і вміщує в себе всі головні вузли котлоагрегату: манометри, датчики термометри, насос і розширювальний бачок. Це дуже зручно для покупців, по-перше, тому що не буде потрібно займатися самостійно комплектацією, по-друге монтаж і налагодження таких пристроїв обходиться дешевше, ніж підлогових агрегатів.

Настінні котли реалізуються з потужністю від 6 до 50 кВт і можуть опалювати приміщення з площею до 500 м2. До недоліків цих котлів можна віднести той факт,що вони мають невеликий термін експлуатації, особливо при установці сталевих теплообмінників.

Підлоговий котел – це традиційний тепловий апарат, зовнішній вигляд якого, не зазнав істотних змін за багато десятиліть. Це масивні і великовагові конструкції, з добре розвиненою поверхнею нагріву в чавунних теплообмінниках, саме цей функціональний вузол забезпечує довгострокову роботу підлогових газових агрегатів, оскільки не боїться корозії ні з боку водного середовища, ні з боку димових газів.

Комплектуються підлогові конструкції також і сталевими теплообмінниками, вони легші і не бояться гідроударів, під час прогріву мережі опалення. Проте, вони схильні до руйнівної корозії, особливо в точці виходу димових газів з котла. При експлуатації таких підлогових котлів, щоб збільшити термін служби устаткування, стежать за тим, щоб температура в котлі не падала нижче «точки роси», приблизно 50-60С. Кваліфіковані фахівці компанії «ТЕПЛОТОРІЯ» допоможуть впоратися з цією проблемою, правильно змонтують і налагодять роботу котла, щоб термін служби його був максимальним.

Підлогові газові котли класифікуються за групами пальників: атмосферного і надувного типу. Перші прості у виготовленні, мають невелику ціну і працюють з низькими показниками шуму. Вони використовуються для нагріву приміщень до 500 м2. Другі більш економічні мають більший ККД, досить дорогі через вартість пальника, можуть опалювати приміщення з площею до 1000 м2.

Перевагою підлогових котлоагрегатів є універсальність використання системи димовідведення. Вона може бути організована через коаксіальну систему і безпосередньо через отвір в стіні. Установка димоходів для цих нагрівачів необов’язкова, що підходить для опалення більшості квартир.

Камери згоряння

Ринок опалювальних приладів надає вибір опцій за типом камер згоряння: відкрита або закрита. Зовнішній вигляд агрегату, його габарити і теплова потужність можуть бути практично однаковими для цих моделей. Тим не менш, це абсолютно різні пристрої. Тип топки впливає на правила експлуатації котла, незнання цього можуть викликати незручності і великі проблеми в майбутньому для користувача.

Агрегати з відкритою камерою згоряння відносяться до економ-варіанту для малогабаритних приватних будинків. Вони мають відкритий пальник, який можна побачити через віконце на лицьовій панелі і змійовик під ним. Забір повітря для горіння здійснюється з топкової завдяки природній тязі. Тому не допускається установка таких агрегатів в невеликих кімнатах, оскільки через спалювання повітря в них, людям буде нічим дихати.

Безпечною умовою функціонування є організація сильної витяжки, такі агрегати випускаються з тепловою потужністю до 50 кВт і здатні обігріти приміщення до 500 м2. Їх рекомендують до установки при виконанні таких умов:

  • Самостійне приміщення під топкову;
  • Наявність системи димовідведення довжиною не менше 5 м.

Агрегат із закритою камерою згоряння найбезпечніше рішення, його можна встановлювати, як в квартирах, так і в приватних будинках, при цьому він може опалювати об’єкти з великою площею. Це нове покоління газового обладнання, що має складну конструкцію. Подача повітря в топку виконується зовнішньою турбіною для повноти спалювання палива, через короткий коаксіальний димохід. Він виконаний за типом «труба в трубі», по центральній трубі відводяться димові гази, а по міжтрубному кільцю в котел надходить повітря. Використання схеми протитечій повітряного і газового потоків, підвищує ККД котлоагрегату, за рахунок нагрівання повітря перед подачею його в топку від гарячих димових газів.

Переваги, котлів з закритими топками при влаштуванні в квартирах багатоповерхових будинків:

  • Екологічність, низький обсяг викидів шкідливих речовин в атмосферу за рахунок забезпечення повного процесу згоряння палива;
  • Висока теплова потужність, можливість вироблення теплоенергії для потреб опалення і ГВП;
  • Інтенсивне видалення димових газів, радіус викиду більше 3 м від житла;
  • Низькі питомі витрати палива на вироблення одиниці тепла.

Кількість контурів

Ще одна градація газових котлів – одноконтурні та двоконтурні. Головне розходження між ними обумовлено можливістю вироблення тепла, перші тільки для опалення, а другі для опалення та ГВП. При цьому підвищена функціональність других, практично, не впливає на габарити і вагу агрегатів. Наявність тільки одного контуру в першому не означає, що такий пристрій не можна використовувати для вироблення ГВП. Просто для отримання гарячої води потрібно встановити в схемі водонагрівач накопичувального типу і виконати підключення котла до бойлера.

Двоконтурний обігрівач комплектується двома теплообмінними апаратами, відповідно для опалення та ГВП і триходовим клапаном, який керує рухом теплоносія між двома пристроями. В одному положенні гріюче середовище піде в опалювальний підігрівач, а в другому – в контур ГВП. Це буде відбуватися в той момент, коли користувач відкриє кран гарячої води, при цьому система опалення працювати не буде.

Двоконтурний газовий котел, як не дивно коштує дорожче одноконтурного. Конструкція сучасного двоконтурного котла настільки опрацьована, що складно що-небудь змінити або додати. Автоматична робота агрегату здійснюється завдяки вбудованій системі датчиків, які моніторять кімнатну температуру і температуру зовнішнього повітря. Сигнал надходить на контролер, який аналізує потребу в тепловій енергії, після чого він подає сигнал на регулюючий клапан, для подачі розрахункової витрати газу. Розпал палива відбувається за допомогою електронного запальника. Після досягнення температурного режиму в приміщенні, робота пальника буде зупинена автоматично.

Автономну роботу агрегату забезпечують взаємопов’язані прилади системи контролю та захисту: датчики тиску газу і води, який регулює газовий клапан, запобіжно-скидний клапан, реле, контролери та елементи оповіщення про порушення функціонування котла. Такі апарати повністю укомплектовані всім необхідним допоміжним котельним обладнанням: насосом для циркуляції теплоносія, розширювальним бачком, манометрами для визначення тиску газової та повітряної середовища і клапанами для збору тиску води.

Монтаж настінного газового котла в Києві

Підключення газового котла – це досить трудомісткий процес, всі етапи, пов’язані з роботою на газопроводі і внутрішніх інженерних мереж виробляються фахівцями відповідно до вимог СНіП і державних будівельних норм ДБН В.2.5-20 / 2001 «Газопостачання». Для тих, хто порушить ці правила і самостійно виконає підключення, офіційний дозвіл на підключення котла до газової мережі видано не буде. Тому не потрібно експериментувати зі своєю безпекою і краще звернутися до фахівців компанії «ТЕПЛОТОРІЯ».

Установка настінного газового котла залежить від камер згоряння, а також кількості контурів теплопостачання. Основні етапи виконання монтажних робіт одноконтурних котлів:

  1. Установка виконується за допомогою особливого кронштейна, що поставляється з котлом.
  2. Стіна для розміщення ізолюється матеріалом, що не сгоряє.
  3. Висота монтажу та інші вимоги заводу-виробника до монтажу позначені в техдокументації до котла.
  4. Зазвичай кріплення виконують таким чином, щоб нижня частина розташовувалася не нижче 800 мм від підлоги, між стінкою і корпусом допускається не менше 50 мм.

Обв’язка з внутрішньобудинковими інженерними мережами при підключенні газового котла залежить від типу котлоагрегату – двоконтурного або одноконтурного. Перед з’єднанням з вхідного / вихідного патрубків знімають заглушки. Обв’язка котла виконується сертифікованими фахівцями відповідно до проекту, з урахуванням заводської принципової схеми установки газового котла.

Підключення теплогенератора до газової магістралі можуть виконувати виключно фахівці з відповідним допуском до робіт. Під час обв’язки встановлюються газо-регулююча арматура, лічильник витрати газу, клапан-відсікач і інше обов’язкове обладнання, визначене нормами пожежної безпеки.

Електричне підключення газового котла виконують для енергозалежних котлів, що мають вентилятор ,для створення напору в димовентиляційному тракті, і блок автоматики. Зазвичай підключення постачання проводять окремою лінією, із заземленням і встановленням захисту в щитку абонентського вузла споживача.

Пристрій димової системи для агрегатів атмосферного типу виконують приєднанням до індивідуального димоходу. У закритих – за допомогою коаксіальної труби, що виходить крізь стіну на вулицю. Пусконалагоджувальні роботи виконуються фахівцями, з метою перевірки якості виконання монтажних робіт і виведення функціональності агрегату на заводські налаштування. Результат цього етапу закінчується підписанням акту про виконані роботи між замовником і виконавцем.

Монтаж підлогового газового котла в Києві

При виконанні монтажу підлогового котла, особливе значення має основа для установки. ЇЇ виконують у вигляді бетонної стяжки або просто вкривають металевим листом, який повинен виступати за периметр котла не менше 300 мм, рівень основи повинен бути абсолютно рівним.

Підключення газового підлогового котла:

  1. Після підготовки основи, встановлюють корпус котла, таким чином, щоб відстань між його задньою стінкою і стіною приміщення дозволяла виконувати обслуговування та ремонтні роботи.
  2. Визначають місце димоходу, на відстані не менше 600 мм від віконного отвору, щоб димові гази не потрапляли назад в будинок.
  3. Виконують отвір в стіні для виведення димаря.
  4. Встановлюють агрегат на підставу і монтують вихідний патрубок до зовнішнього димоходу, витримують ухил димової труби відповідно до норм встановлених заводом-виробником. Дані вимоги є обов’язковими до виконання, щоб забезпечити відведення конденсату з труби, що утворюється в результаті різниці температур холодного повітря в навколишньому середовищі і гарячих димових газів.
  5. Виконують установку допоміжного обладнання: вентилятор, насос, датчики, воздушники, запобіжна арматура, система безпеки котла.
  6. Допоміжне обладнання не завжди комплектується заводом виробником, і потрібно придбати користувачем самостійно з урахуванням рекомендацій, зазначених в технічній документації теплогенератора.
  7. Виконують обв’язку котлоагрегату з внутрішньобудинковими інженерними мережами.
  8. Виконують опресовування змонтованого обладнання.
  9. Проводять пусконалагоджувальні роботи, зі здачею обладнання замовнику.

Вимоги до установки газових котлів

Базовий нормативний документ, який регламентує правила установки газового обладнання в Україні – ДБН В.2.5-20-2001 «Газопостачання». Його вимоги поширюються на будівництво нових і реконструкцію діючих систем газопостачання, як на природному, так і на зрідженому газі. Вони є обов’язковими для всіх організацій на етапах проектування, монтажу та експлуатації газового обладнання.

Основні вимоги для монтажу газових котлів:

  1. Заборонено встановлення котлів в гуртожитках, підсобних приміщеннях, підвалах і на об’єктах будь-якого призначення, які не мають вікон.
  2. У приватних підвалах, що належать громадянам, дозволена установка котлів, якщо вони мають приточну віконну вентиляцію.
  3. Установку котлів з відведенням димових газів у димову трубу дозволено виконувати в кухнях або окремих нежитлових приміщеннях з потужністю до 30 Квт.
  4. Відокремлені приміщення, можуть використовуватися для установки котлів з потужністю від 30 до 200 кВт, при цьому вони повинні відповідати вимогам: висота приміщення понад 2.5 м і наявність трикратної вентиляції.
  5. Будівельний обсяг повинен відповідати розмірам, встановленим для такого призначення приміщень.

Норми влаштування димаря

Дотримання норм при монтажі системи димовидалення – запорука безпеки всіх мешканців будинку. Контроль виконання правильного монтажу газової та димової системи ведуть наглядові газові служби, які при виявленні порушень не видадуть дозволу на експлуатацію обладнання.

Монтаж димоходу для газового котла регулюється нормами СНіП 2-04-05 / 91і ДБН В.2.5-20 / 2001. Основні вимоги підключення:

  1. Один котел підключається до одного димоходу.
  2. Для своєчасної очистки системи встановлюються кишені глибиною в 25 см.
  3. Висота труби не повинна бути нижче 5 м.
  4. Піднесення над покрівлею має відповідати п.3.73. з СНіП 2-04-05 / 91.

Вимоги до монтажу коаксіальних систем:

  1. При протяжності коаксіального трубопроводу до 1 м на повітропроводі встановлюють обмежувальну діафрагму.
  2. Продуктивність вентилятора повинна відповідати довжині димоходу, інакше втрата тяги буде настільки значущою, що котел буде працювати в аварійному режимі з недосгорянням палива.
  3. Щоб уникнути обмерзання оголовок труби повинен виступати назовні, і розташований не менше 2 м від рівня землі.

Вартість установки газового котла в Києві

Компанія «ТЕПЛОТОРІЯ» на замовлення власника приміщення може здійснити повну комплектацію обладнання по проекту системи теплопостачання, зробити установку газового обладнання, розведення трубопроводів опалення, пусконалагоджувальні роботи і запуск автоматичної системи управління.

Для того щоб не піддавати своє життя і здоров’я на небезпеку, краще скористатися послугами компанії «ТЕПЛОТОРІЯ». Компанія здійснює монтаж газового котла до системи опалення за всіма існуючими нормами вимогам наглядових відомств з використанням високоякісних сучасних технологій і інструментів. Компанія впевнена в рівні кваліфікації своїх фахівців монтажників і дає замовнику гарантію на всі види робіт і матеріали.

Замовити установку газового котла

Звернувшись до нас ви на 100% можете бути впевнені в успішній реалізації проекту, чіткому і якісному виконанні поставлених завдань.