Додатковий обігрів і його рівномірний розподіл по всій площі приміщення можна добитися при правильному монтажі кабельної теплої підлоги. Така система дозволяє регулювати температуру на свій розсуд, створюючи комфортні температурні умови в квартирі або приватному будинку. Завдяки компанії Теплоторія, стає можлива реалізація підлогового опалення в Києві за прийнятними цінами і в короткі терміни.
Хочете дізнатися, скільки буде коштувати ваш проект? Залиште заявку та отримайте детальний розрахунок!
Содержание
Конструкція кабельної теплої підлоги
В якості елементів обігріву електричної кабельної теплої підлоги виступають дроти різного перетину, що мають нагрівальні жили. При пошкодженні будь-якого з них, падає ефективність роботи всієї системи в цілому. Тому укладання кабелів виконується в стяжку оптимальної товщини, що витримує великі навантаження. Тут важливо розрахувати який шар накладати, при занадто товстому нанесенні, підлога може прогріватися в повному обсязі або взагалі не справлятися з поставленим завданням.
Виходячи з особливостей монтажу кабельної теплої підлоги, слід дотримуватися певної послідовності дій:
- Складання проекту майбутньої системи обігріву, на підставі індивідуальних особливостей приміщення;
- Підготовка основи підлоги з супутніми роботами з демонтажу старого покриття;
- Укладання теплоізоляційного шару;
- Підключення датчика по регулюванню температури;
- Укладання нагрівальних кабелів;
- Стяжка;
- Фінішне покриття.
Компанія Теплоторія настійно рекомендує встановлювати термостат і температурний датчик підлоги. Пряме приєднання кабелів до електрики, передбачає відсутність можливості регулювання потужності, а обігрів буде завжди працювати на максимально можливій напрузі, що з часом призведе до перегріву і виходу з ладу. Тому при установці, після підготовчих етапів, слід монтувати термостат.
Схеми укладання
До термостата здійснюється підведення силових кабельних кінців, залишаючи при цьому муфти в стяжці. Укладання виконується змійкою або равликом, в залежності від типу приміщення і видів гріючих кабелів:
- Одножильний;
- Двожильний;
- Три одножильних;
Крок укладання проводів розраховують, виходячи з необхідної потужності. Чим ближче монтуються кабелі, тим більша тепловіддача. Мінімальна відстань не може бути менше 5 сантиметрів, а максимальне не повинно перевищувати 30 сантиметрів. Дистанція між кабелями залежить від типу кімнат, наприклад в спальні або дитячій крок роблять мінімальним.
Датчик регулювання температури монтується на стіні, а дроти до нього підводять від терморегулятора через спеціальний гофрований шланг. Розташування датчика має бути між двома кабелями по центру.
Установка і підключення
Укладання кабельної теплої підлоги відноситься до одного з видів чистових робіт, тому весь процес починається після закінчення оздоблювальних робіт стін і стель. Насамперед обладнується теплоізоляція, яка потрібна для скорочення втрат тепла і перенаправлення основної маси потоків в потрібному напрямку.
Перед укладанням основних контурів обігріву, монтується терморегулятор з подальшим підключенням до нього датчика температури. Регулятор фіксується в зручному місці на стіні, так щоб висота від підлоги перевищувала 30 сантиметрів, а температурний датчик розташовується в підлозі на відстані від 50 до 70 сантиметрів від нього. Потім підводиться кабель нагрівальних елементів теплої підлоги в гофрованій трубі.
Компанія Теплоторія обладнує монтовані системи кабельних теплих підлог в Києві надійними регуляторами зі зручною індикацією. З її допомогою можна відстежувати роботу всіх нагрівальних елементів, своєчасно фіксуючи збої, що виникають і запобігаючи неполадки.
Технології монтажу кабельної теплої підлоги
Цей різновид теплих підлог може використовуватися з різними типами покриття. Найбільш оптимальними варіантами фінішного оздоблювального покриття виступають:
- Ламінат;
- Дерев’яні конструкції;
- Лінолеум;
- Керамічна плитка.
Після завершення підготовчих робіт і складання проекту майбутньої системи опалення підлоги, можна починати процес монтажу кабельної теплої підлоги. Команда фахівців з Теплоторія в Києві працює за перевіреною і зарекомендованою себе схемою:
- Укладання теплоізоляційного шару на основу.
- Монтаж датчика температури з терморегулятором.
- Нанесення розмітки, що визначатиме крок укладання кабелів, і відповідно до якої буде виконуватися монтаж контурів кабельних елементів.
- Попередній запуск, з метою випробувань цілісності всієї конструкції і перевірки тепловіддачі, на підставі якої наноситься певний шар стяжки.
- Монтаж фінішного оздоблювального покриття.
Весь процес проектування і подальших робіт вимагає персоналу з певними навичками в галузі опалення та монтажу електричних теплих підлог. Ігнорування певних вимог, може привести до додаткових витрат і майбутнього виходу з ладу всієї системи обігріву.
У бетонну стяжку
Товщина стяжки, що заливається є надзвичайно важливим параметром. Від цього буде залежати, які фінальні оздоблювальні матеріали можна використовувати і наскільки рівномірним буде обігрів приміщення.
Перед самою заливкою, всю систему кабельного обігріву необхідно перевірити, для цього проводяться пуско-налагоджувальні заходи. Після цього замальовується схема укладання кабелів з розміткою з’єднувальних муфт і інших важливих елементів. Це дозволить проводити ремонтні роботи, в разі неполадок або збоїв в роботі з найменшими витратами і без небезпеки пошкодити дроти, розташовані під стяжкою.
В процесі нанесення цементного розчину, важливо не допускати утворення повітряних кишень, які значно погіршують тепловіддачу. Готова суміш рівномірно розподіляється по поверхні, з дотриманням загальноприйнятих технологій. Користуватися обігрівом підлоги можна після повного висихання розчину.
Під плитку
Тепла електрична кабельна підлога може бути реалізована як одножильним, так і двожильним проводом. Відразу після закріплення всіх контурів за заздалегідь підготовленим проектом, проводиться заливка бетонної стяжки шаром від 3 до 5 сантиметрів. Така товщина обумовлена фінішним оздоблювальним покриттям у вигляді плитки, після укладання якої рівень підлоги збільшиться на кілька сантиметрів.
У компанії Теплоторія знають, як правильно реалізувати монтаж кабельної теплої підлоги під плитку в Києві, щоб тепло рівномірно розподілялося по всьому приміщенню. Керамічна плитка є хорошим вибором, завдяки своїм теплопровідним характеристикам.
Під ламінат
Представлений тип покриття має більш низьку температуру, через що в більшості випадків при виборі цього варіанту фінального покриття, відразу продумують монтаж кабельної теплої підлоги. Ламінат має ряд переваг, завдяки яким користується великою популярністю:
- Простота в видаленні плям;
- Не вигорає від сонячних променів;
- Володіє високим опором до пошкоджень механічного характеру;
- Не накопичує статичну електрику;
- Підвищена міцність;
- Менше проблем з тваринами.
Вирішивши використовувати ламінат, необхідно проконсультуватися з фахівцями з Теплоторія, які підкажуть, які саме види покриття підійдуть для теплої підлоги. Існують певні різновиди, які гарно переносять постійний вплив високої температури і не піддаються деформації.
Ціна на монтаж кабельного теплої підлоги
В теплих підлогах електричного типу, в якості нагрівального елементу виступає спеціальний кабель різного перетину. Залежно від особливостей приміщення і бажаного результату за температурними режимами, підбирається певний варіант проводів і комплектуючих до них. Перелік робіт, з яких формується фінальна ціна:
- Теплоізоляція;
- Заливка бетонної стяжки;
- Проектні роботи;
- Прокладка контурів теплої підлоги;
- Монтаж терморегулятора і датчика температури.
Звичайно, що чим більше площа кімнати, в якій планується реалізувати обігрів підлоги, тим більші витрати. Крім оплати монтажних робіт, слід брати до уваги вартість всіх витратних матеріалів, економія на яких не завжди є доцільною.
Переваги та недоліки кабельного теплої підлоги
Зупинивши вибір на електричному обігріві підлоги в приміщенні, слід звернути увагу на явні плюси, які вигідно виділяють представлену технологію опалення на тлі інших:
- Немає жорстких обмежень на установку, як у випадку з водяними теплими підлогами;
- Можливість використання практично з будь-яким оздоблювальним покриттям;
- Точне регулювання температурного режиму, завдяки наявності спеціального датчика;
- Рівномірний прогрів всієї кімнати;
- Немає необхідності в додатковому обладнанні для функціонування;
- Безпека в експлуатації.
Як і у всіх інших подібних систем обігріву, є і свої недоліки:
Збільшені витрати на електроенергію в процесі користування;
- Складність в установки, необхідне звернення до фахівців по системам опалення;
- При укладанні, висота приміщення може скоротитися до 20 сантиметрів.
Вирішивши обладнати своє житло сучасною кабельно системою підігріву підлоги, варто звернути увагу на команду фахівців Теплоторія в Києві. Монтажні роботи виконуються швидко, з дотриманням побажань клієнта і виходячи з фінансових можливостей замовника.
Звернувшись до нас ви на 100% можете бути впевнені в успішній реалізації проекту, чіткому і якісному виконанні поставлених завдань.