Регулярне зростання цін на природний газ і електрику змушують людину звертати увагу на більш доступні і екологічні джерела енергії. Геотермальні теплові насоси дозволяють використовувати тепло, накопичене грунтом і водою для створення гарячого водопостачання та ефективного обігріву приміщень.

Висока ефективність цієї технології полягає в тому, що на відміну від традиційних теплогенераторів геотермальна установка не виробляє, а лише переносить тепло з джерела в опалювальне приміщення. При цьому, на кожен витрачений кВт енергії установка дозволяє отримати до 6 кВт тепла. Кількість енергії залежить від типу, конструктивних особливостей і способу монтажу колектора, умов експлуатації обладнання.

Монтаж низькотемпературної системи опалення дозволить власнику повністю відмовитися від використання природного газу і твердого палива для обігріву та гарячого водопостачання будинку.

Вид работ (під ключ)Од. вим.Ціна, грн.
МОНТАЖ ДЛЯ БУДИНКУ ДО 150 кв. м шт.60000
МОНТАЖ ДЛЯ БУДИНКУ ДО 250 кв. м шт.85000
МОНТАЖ ДЛЯ БУДИНКУ ДО 350 кв. м шт.100000
МОНТАЖ ДЛЯ БУДИНКУ ВІД 350 кв. м шт.індивідуально

Хочете дізнатися, скільки буде коштувати ваш проект? Залиште заявку та отримайте детальний розрахунок!

Геотермальний тепловий насос

Конструкція і принцип роботи геотермального теплового насоса

Геотермальний тепловий насос – це комплекс приладів, що перетворює низькопотенційне тепло навколишнього середовища у високотемпературну теплову енергію, яка в подальшому використовується для обігріву житла. Як джерело низькопотенційного тепла може виступати будь-яке середовище з температурою вище точки замерзання.

Принцип роботи теплового насоса для геотермального опалення будинку полягає в наступному:

  • Первинний контур виробляє відбір енергії з низькопотенційного джерела.
  • Теплоносій (антифриз, пропілен-або етиленгліколь), що рухається по первинному контуру, переносить накопичену енергію у випарник, по якому циркулює холодоагент з низькою температурою кипіння.
  • Нагріваючись, фреон закипає і змінює свій агрегатний стан.
  • Компресор стискає газ, в процесі чого відбувається значне підвищення його температури.
  • Стиснений і нагрітий газ надходить в теплообмінник-конденсатор, де віддає теплову енергію теплоносія опалювальному контуру.
  • Охолоджений, але ще газоподібний холодоагент проходить через розширювальний клапан, де тиск газу різко знижується, що забезпечує його перехід у первісну рідку фазу.

Як видно зі схеми роботи, установка витрачає енергію тільки на роботу циркуляційного насоса і компресора. Такий принцип перенесення енергії робить теплові насоси максимально продуктивними, безпечними, екологічними і економічно вигідними.

Види геотермальних теплових насосів

Все подібне обладнання класифікується за джерелами низькопотенційного тепла і способам його доставки. Джерелом низькотемпературної теплової енергії може виступати будь-яке середовище з температурою вище 0°С.

Вода і грунт, навіть в зимовий період, мають позитивну температуру. Саме тому грунт, нижче точки промерзання, дно водойм і колодязі з гарним надходженням води використовують при створенні геотермальних теплових насосів в якості джерел низькопотенційної теплової енергії. Існує два види геотермальних насосів:

  • Вода – вода. Джерелом виступає дно водойми, колодязь, підгрунтові води. Приймає теплову енергію теплоносій водяної системи опалення.
  • Грунт – вода. Джерелом низькотемпературної енергії виступає грунт. Перенесення і трансформація тепла проводиться в водяну систему обігріву будинку.

Основне завдання фахівців полягає в правильному виборі конструкції контуру відбору тепла. Контур може бути виконаний у вигляді горизонтального теплообмінника великої площі або набору вертикальних зондів.

Горизонтальний геотермальний контур являє собою мережу полімерного трубопроводу, покладеного на дно котловану. Щоб розрахувати потрібну довжину трубопроводу наші фахівці використовують складну систему обчислень, що враховує величезну кількість змінних. Для розуміння необхідної довжини трубопроводу первинного контуру можна скористатися спрощеною методикою розрахунку. Відомо, що з 1 погонного метра теплообмінника можна зняти до 30 Вт енергії. Знаючи загальну потребу в теплі, необхідному для обігріву будинку, нескладно виконати розрахунок довжини трубопроводу. Для зменшення площі займаної контуром відбору тепла з грунту використовується спіральне укладання трубопроводу.

Якщо ділянки для установки горизонтального первинного контуру немає, то фахівці компанії “Теплоторія” можуть запропонувати створення вертикальних зондів. Конструкція теплообмінників, матеріал, глибина та кількість свердловин розраховується виходячи з теплопотреби, кліматичних особливостей, типу грунту, близькості розташування води та ін. Головною перевагою вертикальних зондів є більш висока “погонна тепловіддача”.

Правила вибору геотермальної установки

Останнім часом геотермальні теплові насоси стали користуватися величезною популярністю у наших співвітчизників завдяки цілому ряду незаперечних переваг:

  • енергоефективність;
  • безпека у використанні;
  • надійність конструкції і тривалий термін експлуатації;
  • сумісність з діючими системами опалення.

При виборі геотермального насоса необхідно визначитися з конструкцією первинного колектора. Для цього слід враховувати площу земельної ділянки або близькість водойми. На ділянках з великою площею раціонально використовувати горизонтальні геотермальні теплообмінники, встановлені нижче точки промерзання. Якщо площі земельної ділянки недостатньо для створення ефективного колектора, то для відбору тепла доцільно встановити необхідну кількість вертикальних зондів.

Після визначення конструкції і площі колектора потрібно правильно підібрати потужність теплового насоса. Інженери компанії “Теплоторія” зроблять теплотехнічний розрахунок, виходячи з наступних даних:

  • кліматичні показники місцевості;
  • призначення, конструкція і матеріал споруди;
  • рівень тепловтрат;
  • схема діючих систем опалення, вентиляції, кондиціонування;
  • опалювальна площа і режим експлуатації будівлі.

Створення проекту системи опалення на геотермальному тепловому насосі включає в себе повний перелік необхідних робіт: вишукування, підготовка проектно-технічної документації з повним економічним обґрунтуванням, земляні, монтажні та пусконалагоджувальні роботи, гарантійне обслуговування та післягарантійний супровід.

Ціна системи опалення на геотермальному насосі

Створення системи опалення на основі геотермального теплового насоса вимагає від замовника деяких фінансових вкладень, які швидко компенсуються низькими експлуатаційними витратами, довговічністю і надійністю системи. Вартість установки геотермального теплового насоса складається з цін на такі позиції:

  • теплового насоса і необхідного обладнання;
  • трубопроводу і кріпильних елементів;
  • проведення монтажних і пусконалагоджувальних робіт.

У компанії “Теплоторія” ціна на опалення з геотермальним тепловим насосом “під ключ” визначається з урахуванням вимог і бюджету замовника. Наші фахівці допоможуть у створенні надійної, ефективної та економічної системи, яка повною мірою відповідатиме всім вимогам майбутнього власника.

Замовити монтаж геотермального теплового насоса

Звернувшись до нас ви на 100% можете бути впевнені в успішній реалізації проекту, чіткому і якісному виконанні поставлених завдань.